Zorg voor vertrek dat uw Nederlands paspoort – ID kaart en rijbewijs voor een langere periode geldig zijn.
Nadat u geëmigreerd bent kunt u, bij de Nederlandse ambassade in Paramaribo, het paspoort – ID kaart verlengen. Verlengen van het rijbewijs gaat via het CBR in Nederland.
Naast Schiphol zijn er meerdere gemeenten aan gewezen die u paspoort en ID kaart mogen verlengen, let op niet alle gemeentes. voor meer info klik hier
Wilt u het paspoort verlengen als u op vakantie in Nederland bent dan kan dit bij de balie van de gemeente Aalsmeer in vertrekhal 1 op Schiphol.
U heeft moet de volgende papieren bij u hebben:
Als u niet naar Nederland gaat kunt u uw Nederlands paspoort – ID kaart ook verlengen bij de Nederlandse ambassade, gevestigd aan de Rosenveldkade te Paramaribo.
Het indienen van een paspoortaanvraag – ID kaart bij de Nederlandse ambassade gaat op afspraak, telefoonnummer +597 477 211.
Omdat de grenscontrole, Vreemdelinge zaken, het CBB en wijkbureau gek zijn op het plaatsen van stempels, kunt u het beste een zakenpaspoort aanvragen, die hebben namelijk meer bladzijdes, uw paspoort zal dan niet zo snel vol zijn.